O nas

Dowiedz się więcej o Rajskim Gościńcu i jego gospodarzach

Małgosia i Andrzej Koncewiczowie


Jak daleko sięgamy pamięcią, zawsze przyjmowaliśmy z radością przybyszów z całego świata odwiedzających te piękne i mityczne góry. Chętnie dzielimy się z Wami nie tylko Domem, ale także opowieściami o tutejszych ludziach, zwierzętach, roślinach i tym wszystkim, co złożyło się na skomplikowane i barwne dzieje Rajskiej Doliny. Nasze rodziny od pokoleń związane są z tym regionem, więc jesteśmy pełnokrwistymi „lokalsami”, znającymi tę okolicę na wskroś. Czujemy się częścią tutejszej społeczności i pozostajemy wierni polskim i lokalnym tradycjom, jednocześnie będąc otwartymi na Gości, ich opowieści i potrzeby.

Jak daleko sięgamy pamięcią, zawsze przyjmowaliśmy z radością przybyszów z całego świata odwiedzających te piękne i mityczne góry. Chętnie dzieliśmy się z Wami nie tylko Domem, ale także opowieściami o tutejszych zwierzętach, ludziach, roślinach i tym wszystkim, co złożyło się na skomplikowane i barwne dzieje Rajskiej Doliny. Nasze rodziny od pokoleń związane są z tym regionem, więc jesteśmy pełnokrwistymi „lokalsami”, znającymi tę okolicę na wskroś. Czujemy się częścią tutejszej społeczności i pozostajemy wierni polskim i lokalnym tradycjom, jednocześnie będąc otwartymi na Gości, ich opowieści i potrzeby.

Dom


Zależy nam na tym, by wszyscy przybywający do Rajskiego Gościńca poczuli się tutaj komfortowo, by w pełni mogli poznać i docenić walory naszej magicznej doliny. To zadbane, przyjazne i wygodne miejsce budowaliśmy od podstaw z myślą o tym, by sprzyjało głębokiemu odpoczynkowi i autentycznemu kontaktowi z naturą. Staraliśmy się stworzyć harmonijną całość łączącą mieszkańców, Gości, dookolną przestrzeń i krajobrazy, bujną bieszczadzką przyrodę, słońce wędrujące po nieboskłonie i majestatyczny nocny firmament.

Położenie


Nasz Dom leży w zacisznej dolinie Sanu, w miejscu gdzie rzeka rozlewa się szeroko tworząc Jezioro Solińskie. Nieopodal Domu znajduje się tajemnicze i malownicze wzniesienie o nazwie Horbek (Horbok), na którego stoku od strony Sanu wznosiła się niegdyś cerkiew pod wezwaniem Św. Paraskiewy. Od północnych wichrów osłania Dom puszczański masyw Bałandy. Od wschodu widać pokryty ukwieconymi łąkami wał Grabu (Hrabu), oferujący przepiękne widoki, a od południa horyzont zamykają dzikie lesiste masywy Otrytu i Tołstej.